Menu

„Zaczytać covida”

   W naszej szkole realizowane są działania w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , które wśród różnych celów mają  także  wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

W ramach tego projekty uczniowie klasy 2EF podjęli akcje pn. „Zaczytać covida”, w której zachęcają do czytania książek w czasie pandemii Covid-19. Czytając przyswajamy wiedzę, ale także odpoczywamy i relaksujemy się.

Dlatego zdjęcia, które przygotowali mają ukazać, że książka jest pomocą i alternatywą na wypełnienie wolnego czasu w domu, a urządzenia IT leżą w tym czasie „odłożone na bok”. Oczywiście wskazane jest skorzystanie z nowości, które zostały zakupione do biblioteki szkolnej ZSM w ramach tego projektu. A jest w czym wybierać!

Oglądaj: AVIZACZYTA-COVIDA.avi (22,44MB)

Jakub Pączko

#wydarzenie publiczne