Warsztaty Euroweek

W dniach 4 – 7 lutego na zaproszenie p. Doroty Gogoli, p.Grażyny Zaworskiej i p. Krystyny Koziary naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście – Daniela Rodriguez Lemus z Kolumbii oraz NursetoDwiNugroho z Indonezji – wolontariusze, którzy na co dzień pracują z młodymi ludźmi w ramach programu Euroweek. Goście przyjechali do nas w ramach współpracy szkoły z Europejskim Forum Młodzieżowym, od lat zajmującym się wymianą wolontariuszy z całego świata, organizowaniem obozów szkoleniowych Euroweek „Szkoła liderów” oraz wizyt wolontariuszy w szkołach na terenie całej Polski. 

Zwyczajny, szkolny tydzień zamienił się w międzynarodowy maraton pełen atrakcji, spontaniczności, ciekawostek, niezapomnianych wrażeń, radości, a przede wszystkim ogromnej dawki żywego języka angielskiego. Wolontariusze przedstawili ciekawe prezentacje swoich krajów. Opowiadali o tradycyjnych specjałach kulinarnych, historii, geografii, kulturze i edukacji. Spotkanie było lekcją tolerancji i poszanowania odmienności ludzi innych narodowości, budziło ciekawość i chęć poznawania świata, innych ras i kultur. Wizyta ta miała na celu uświadomienie uczniom, że komunikatywna znajomość języka angielskiego pozwala dowiedzieć się więcej o ludziach, którzy na co dzień mieszkają tysiące kilometrów od nas, na innych kontynentach. 

Daniela i Nurseto spotkali się z bardzo ciepłym przyjęciem, zarówno w gronie uczniów jak i nauczycieli.  Wizyta wolontariuszy była możliwa dzięki współpracy nauczycieli oraz wsparciu finansowym  Rady Rodziców, za co serdecznie dziękujemy.Podziękowania składamy również Dyrekcji Zespołu Szkół Mechanicznych, a także kierownictwu i całemu personelowi internatu za pomoc i zaangażowanie w organizacji wizyty.

#wydarzenie publiczne