wolontariat w ZSM

Dnia 27.10.14 r grupa wolontariatu działająca przy Samorządzie Uczniowskim ZSM wzięła udział w niecodziennym spotkaniu z panem Krzysztofem Hajdą, który opowiedział o specyfice pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Będąc członkiem STOWARZYSZENIA RODZICÓW DZIECI NIEPEŁNOSPRAWNYCH "TACY SAMI" przedstawił zakres obowiązków wolontariuszy, których przyszła praca ma ułatwić dzieciom niepełnosprawnym lepsze funkcjonowanie w codziennym życiu.

 W ramach tych działań uczniowie z klas 2m i 1m liceum mundurowego: Ewa Jachim, Karolina Halikowska, Agnieszka Kłak, Karolina Olejnik, Zaneta Wierzbicka i Mateusz Kościelny  wzięli czynny udział w zajęciach dla podopiecznych stowarzyszenia. Młodzi wolontariusze uczestniczyli w zajęciach teatralnych, relaksacyjnych oraz w zabawie z dziećmi.

Cieszymy się, że nasi uczniowie podjęli trud działania na rzecz drugiego człowieka-tym samym kształtując pozytywne zachowania i postawy.

 Zajęcia wolontariatu odbywają się w każdy poniedziałek i wtorek w godzinach od 15.30 do 16.30 w siedzibie stowarzyszenia, które mieści się w Głubczycach przy ul. Chrobrego 21.  Zachęcamy do współpracy!!!

Agnieszka Kłak

Karolina Kądzioła