Międzynarodowe Forum dla Nauczycieli „Łambinowice-Osthofen-Hinzert”

W dniach 12-19.10.2014 odbyło się Międzynarodowe Forum dla Nauczycieli „Łambinowice-Osthofen-Hinzert”  organizowane przez Opolskie Kuratorium Oświaty oraz Landową Centralę Kształcenia Politycznego Nadrenii-Palatynatu. Celem projektu „Nowa Pedagogika Miejsc Pamięci” jest kształtowanie postaw obywatelskich czerpiących swoje cechy charakterystyczne z ostrzeżeń płynących z przeszłości. Postaw, które nie będą obojętne na otaczającą nas rzeczywistość, reagujących i protestujących przeciwko ideologom zagrażającym wolności oraz prawom człowieka i obywatela.

W Dzień Edukacji Narodowej uczestnicy Forum, w którym oprócz nauczycieli z Opolszczyzny brali udział pedagodzy z Niemiec i Czech zostali przyjęci przez władze województwa: wicewojewodę Antoniego Jastrzembskiego i Opolską Kurator Oświaty Halinę Bilik.

W czasie tygodniowej konferencji uczestnicy  zapoznali się  z ofertą edukacyjną muzeów w Łambinowicach, Osthofen i Hinzert. Opracowano także podstawy dalszej współpracy pomiędzy uczestnikami spotkania. Podsumowanie projektu odbyło się w Trewirze-najstarszym mieście niemieckim.

 

                                                                     Zespół Szkół Mechanicznych na tej konferencji reprezentował Andrzej Seń.