"Miasto 44" w cyklu Kino na Temat

W dniu 10.10.2014 uczniowie klas Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach, wraz z nauczycielami, mieli okazję uczestniczyć w projekcji filmu Jana Komasy „Miasto 44” w cyklu Kino na Temat w Kędzierzynie Koźlu.

Film przedstawia losy młodych Polaków, którym przyszło wchodzić w dorosłość w okrutnych realiach okupacji. Mimo to są pełni życia, namiętni i niecierpliwi. Żyją tak, jakby każdy dzień miał okazać się tym ostatnim. Nie wynika to jednak z nadmiernej brawury, czy młodzieńczej lekkomyślności – taka postawa jest czymś naturalnym w otaczającej ich rzeczywistości, kiedy śmierć grozi im na każdym kroku. To kolejna projekcja filmu w cyklu Kino na Temat. W poprzednim roku szkolnym nasi uczniowie mieli okazję obejrzeć film "Powstanie Warszawskie". Taka sama historia, takie same wydarzenia, a wszystko przedstawione w zupełnie inny sposób. Relacje i wrażenia z filmu bardzo entuzjastyczne, więc po raz kolejny mamy powody do zadowolenia z edukacji na wielkim ekranie.