Uczniowie ZSM Głubczyce na Targach techniki motoryzacyjnej Frankfurt nad Menem 2014

Automechanika Frankfurt nad Menem 2014

 

W dniach 16-17.09.2014 uczniowie naszej szkoły brali udział w jednych z największych na świecie targach techniki motoryzacyjnej, które odbywały się we Frankfurcie nad Menem w Niemczech.

Wyjazd na targi zorganizowany został z Projektu OPOLSKIE SZKOLNICTWO ZAWODOWE BLIŻEJ RYNKU PRACY przy współudziale środków Unii Europejskiej, w którym udział wzięli uczniowie klas 3D i 2D pod opieką nauczyciela Andrzej Jedlińskiego.

Tematyka targów obejmowała zagadnienia z branży motoryzacyjnej, na której stawiły się firmy oferujące części zamienne i akcesoria, wyposażenie warsztatów, sprzęt do naprawy i renowacji pojazdów, rozwiązania do stacji paliw, myjni i warsztatów lakierniczych, akcesoria, tuning oraz najnowsze rozwiązania informatyczne. W czasie zwiedzania można było odwiedzić około 4500 stoisk, wśród których blisko 150 było z Polski.

Wyjazd na targi rozpoczął się o godzinie 7:00 w Opolu. Na nocleg dotarliśmy około godziny 18:00. Zakwaterowano nas w Schronisku Młodzieżowym w miejscowości Weinheim 75km od Frankfurtu. Dnia następnego po śniadaniu i dotarciu na targi około godziny 10:00 rozpoczęliśmy intensywne zwiedzanie niezliczonej ilości stoisk. Po godzinie 15:00 udaliśmy się w drogę powrotną do Polski.

Wyjazd na targi w branży samochodowej daje doskonałe uzupełnienie wiedzy teoretycznej pozyskiwanej w szkole, pozwala zapoznać się z obowiązującymi trendami w rozwoju techniki motoryzacyjnej i warsztatowej.

 

                                                                           Andrzej Jedliński