21 marca. Pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. W żargonie szkolnym zwany też „dniem wagarowicza”. W głubczyckim MECHANIKU obchodzony był w sposób szczególny.
                O godz. 1000 odbył się tu bowiem koncert młodzieżowego zespołu rockowego „Sound wave”. Stanowił niejako  artystyczne podsumowanie dorocznej akcji charytatywnej OTWARTE SERCA zorganizowanej po raz dziesiąty w MECHANIKU i innych szkołach ponadgimnazjalnych Głubczyc (ZSCKR i ZSO). Oto świetlica szkolna zamieniła się w swoistą salę koncertową, o której wystrój zadbały Koleżanki - nauczycielki: Alicja Ozimek i Elżbieta Śmidoda.
               Przybyły tego dnia w mury MECHANIKA O. Paweł Tarnowski ciepłymi słowy podziękował społeczności ZSM za ofiarność na rzecz Franciszkańskiego Ośrodka Pomocy Dzieciom
w Głubczycach. Wyraził swą wdzięczność za za uzbieraną w ramach tzw. zbiórek koleżeńskich na terenie ZSM kwotę 2400zł, która zostanie przeznaczona na remont F.O.P.Dz.  Ponadto, wraz z grupą nauczycieli i młodzieży, z przyjemnością wysłuchał barwnego koncertu wspomnianego wyżej zespołu. A’props. Zespół ten tworzą absolwenci PSM I stopnia w Głubczycach, obecnie uczniowie klas pierwszych LO. Czyli: Piotr Szmit – gitara prowadząca, Krzysztof Fuhs – akordeon i wokal, Daniel Stawarz – gitara rytmiczna, Antek Wołoszczyn – perkusja oraz Mateusz Atłachowicz – wokal.
                Publiczność gromkimi brawami nagrodziła młodych muzyków. Musiał być bis! Były też gorące podziękowania i symboliczny upominek.
              Szkoda  jednak, że większość uczniów wybrała „wagary” jako alternatywę przywitania pierwszego dnia wiosny. Wszak koncert ten był znakomity!

                                                                                                                  Maria Farasiewicz