We wtorek 14 marca br. w głubczyckim MECHANIKU miała miejsce 12. edycja poboru krwi PCK pod nazwą „Młoda krew ratuje życie” . Po raz kolejny świetlica ZSM zamieniła się w swoiste ambulatorium, w którym 19-osobowa grupa „ofiarodawców” mogła- w humanitarnym geście człowieczeństwa- oddać krew.
            Chętnych i zapisanych do poboru było wielu, lecz nie wszyscy tego dnia mogli oddać krew. Przebyte infekcje, złe samopoczucie, niski poziom hemoglobiny i inne czynniki nie pozwoliły stać się dawcą. Najliczniejszą grupę oddających krew stanowili uczniowie klasy III m liceum mundurowego.
               Do grona krwiodawców dołączył także szkolny katecheta- ks. Grzegorz Podburaczyński. Przybyły także dwie osoby z zewnątrz.
               Ogółem zebrano 8,550 ml życiodajnego płynu.
               Przy tej okazji warto przypomnieć, że pobór krwi w ZSM stał się niejako tradycją szkoły. To tu od sześciu zgoła  lat, w sezonie jesiennym i wiosennym,
z Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu przyjeżdża specjalistyczny ambulans z wykwalifikowaną kadrą medyczną. To tu odbywa się swoista lekcja miłości bliźniego !
                Nadzór nad akcją poboru krwi od jej zarania sprawują: szkolna koordynatorka- Beata Lehun, pielęgniarka- Janina Węgrzyn oaz prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi PCK w Głubczycach- Elżbieta Kubal wraz ze swą mamą- p. Heleną.
             Z całego serca dziękujemy tym, którzy oddali krew, ratując życie innym, a także organizatorom poboru. To szlachetne przedsięwzięcie!

                                                                                                                                       Maria Farasiewicz