Dnia 8 marca 2017 r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia dedykowana wszystkim paniom i koleżankom, w związku z obchodzonym Międzynarodowym Dniem Kobiet. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy III technikum ekonomicznego  pod kierunkiem nauczycielki Bernadety Skoczylas. O prezentację, kwiaty i słodkie upominki postarali się uczniowie II klasy technikum informatycznego i energii odnawialnej oraz klasa II technikum samochodowego, której wychowawcą jest Krzysztof Malik. Wszystkie przygotowania wspierała „pani z biblioteki” Lucyna Łata.

Zaprezentowany przez uczniów program słowno-muzyczny wywołał wiele uśmiechu i radości na twarzach naszej piękniejszej części społeczności szkolnej. Szczególny aplauz wywołał występ zespołu muzycznego i wokalistów przygotowanych przez nauczyciela Łukasza Zwarycza. Na zakończenie mężczyźni z II klas techników złożyli wszystkim Paniom serdeczne życzenia oraz wręczyli kwiatki i słodkie upominki.

Chłopcy w naszej szkole bardzo się postarali i każda dziewczyna otrzymała od nich miły upominek, a ponadto na każdej przerwie można było zamówić muzyczny upominek dla wyróżnionych kobiet. To rzeczywiście był niezwykły dzień w „Mechaniku”.

W tym dniu przed częścią artystyczną odbyło się też uroczyste wręczenie kolejnych stopni awansu dla kadetów Liceum Ogólnokształcącego w klasach policyjnych  3m i 2m oraz pasowanie koleżanki na kadeta w klasie 1m.

                                                                                                 Bernadeta Skoczylas