W dniu 3 marca w siedzibie Państwowej Inspekcji Pracyw Opolu odbył się etap regionalny Ogólnopolskiego konkursu wiedzy o prawie pracy dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych „Poznaj swoje prawa w pracy". Naszą szkołę reprezentowali Magdalena Mika z klasy 3a i Mateusz Skwarek  z klasy 2cd. Organizatorem konkursu jest Państwowa Inspekcja Pracy, a jego celem jest popularyzowanie wiedzy dotyczącej przepisów prawnej ochrony pracy wśród uczniów. W etapie regionalnym wzięło udział 33 uczniów reprezentujących w sumie 17 szkół  z terenu województwa opolskiego. Uczniowie rozwiązywali test składający się z 35 pytań dotyczących zagadnień prawa pracy oraz bezpieczeństwa i higieny pracy. Rywalizacja była zacięta. Nasi reprezentanci  uzyskali  32 i 30 punktów na 35 możliwych.

Dorota Pieczyrak - Nowak

poznaj_swoje_prawa_wpracy_320.jpeg