28 lutego br. zakończył się pierwszy etap plebiscytu Nowej Trybuny Opolskiej na Człowieka Roku. Wśród nominowanych w kategorii „kultura” w tym plebiscycie była p. Maria Farasiewicz, która zwyciężyła w etapie powiatowym, zdobywając w głosowaniu sms-owym ogromną liczbę głosów (570), a tym samym tytuł „Człowieka Roku” – powiat głubczycki. Szersze informacje o tym plebiscycie znajdują się w wydaniu NTO z dnia 3 marca br. oraz na stronie:

Redakcja NTO pisze o Pani Marii Farasiewicz:
                „Miło nam przypomnieć, że pani Maria to zwyciężczyni naszego ubiegłorocznego plebiscytu na Człowieka Roku. Na co dzień jest nauczycielką języka polskiego w Zespole Szkół Mechanicznych
w Głubczycach , jest też społecznikiem, założycielką oraz instruktorem teatru Tradycja działającego przy głubczyckim „mechaniku”. Grupa występuje ze spektaklami w wielu miejscach, jest też laureatem niejednego przeglądu i konkursu teatralnego. Znajomi mówią o Farasiewicz: animatorka kultury z krwi i kości. Jest rzecznikiem idei integracji oraz krwiodawstwa, publicystką, organizatorką szeregu imprez kulturalno-oświatowych, akcji dobroczynnych i koncertów charytatywnych Otwarte Serca, programów integracyjnych Bez Barier, koncertów sakralnych, świeckich oraz wielu innych.”
                Gratulujemy p. Marii po raz kolejny tego zaszczytnego wyróżnienia, życzymy powodzenia w drugim etapie plebiscytu – Człowiek Roku Opolszczyzny, który potrwa do 17 marca br.

Redakcja ZSM