…to tytuł widowiska walentynkowego, które miało miejsce 10.lutego br. o godz. 1900 w wypełnionej po brzegi sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury w Głubczycach.

Był to pełen wrażeń, emocji i niespodzianek prawie dwugodzinny spektakl poetycko– muzyczny o charakterze musicalowym. A wystąpiły w nim Grupa Estradowa MOK oraz teatr TRADYCJA ZSM. Wyreżyserowany został przez Marię Farasiewicz, wg jej scenariusza. Akompaniowali: Marian Bażyński – autor aranżacji oraz Wiesław Wierzba.

To barwne widowisko pokazało różne odcienie i oblicza miłości. Było swoistą podróżą w czasie. Od lat 20. i 30. ubiegłego stulecia po współczesne.

Oto w romantycznej scenerii „kawiarni miłości” wybrzmiały piękne, tematyczne piosenki, przeplatane poezją miłosną. Pochodziły z repertuaru Hanki Ordonówny, Eugeniusza Bodo, Violetty Villas, Marka Grechuty, Hanny Banaszak, Anny Jantar i innych znakomitych artystów.

Liryzm, nostalgia, zmysłowość, sentyment, ale i wielka radość wypełniły przestrzeń. 

Urzekająca scenografia, zaskakujące kostiumy retro, różnorodność gatunków i stylów muzycznych, efekty specjalne zrobiły wrażenie na żywiołowo reagującej publiczności, która nie szczędziła braw występującym. Prezentowali się oni solo, w duetach i zbiorowo. Tańcem wypełniali scenę.   Tak w rytmie tanga, walca, jak i innych, współczesnych form. Wytworzyli specyficzny klimat i nastrój. Oczarowali widownię, przenosząc widza w niezwykły świat.

W spektaklu wystąpili: Aneta Brewus, Maria Farasiewicz, Kamila Klein, Beata Krzaczkowska, Bernadeta Nędza-Jung, Ewa Szmit, Witold Dereń, Kamil Kaźmierczak, Filip Plata, Piotr Wiecha i  Wiesław Wierzba.

Oprawa akustyczno-techniczna: Piotr Kałek (MOK), Krzysztof Skwarek, Dawid Szulborski.

Scenografia: Maria Farasiewicz, Elżbieta Zenfler (MOK).

            W związku z tym, że nie wszyscy zainteresowani mogli obejrzeć widowisko „Miłość niejedno ma imię” ze względu na ograniczoną ilość miejsc informujemy, że będzie jeszcze okazja zobaczyć je w sezonie wiosenno-letnim. Wszak miłość to temat uniwersalny i ponadczasowy.    

            Obszerny fotoreportaż Mateusza Kitki na www.twojeglubczyce.pl

 

 

                                                                                                          Redakcja ZSM