W sobotę, 14.stycznia br. o godz.15 00 w szkole Podstawowej w Uciechowicach odbyło się podsumowanie i ogłoszenie wyników VIII Międzynarodowej Wystawy Szopek Bożonarodzeniowych. Jej otwarcie miało miejsce 17grudnia minionego roku.

            To spektakularne przedsięwzięcie po raz kolejny zostało zorganizowane  przez panią dyrektor placówki –Teresę Grabowską i jej współpracowników przy wsparciu Jrego  Cvestera  z Ostravy ( Republika Czeska), inicjatora wystawy.

            W tej edycji do uciechowickiej  szkoły zjechały 494 szopki z różnych zakątków Polski i Europy. Były także z Afryki!

            Wśród znakomitych rękodzieł znalazły się także trzy szopki z naszego MECHANIKA, a wykonane w ramach zajęć z wiedzy o kulturze.

            Profesjonalne jury (historycy sztuki, artyści ludowi, osoby duchowne) doceniło oryginalność i technikę wykonania szopek uczniów ZSM ,nagradzając ich wyróżnieniem w kategorii dorosłych. Były więc dyplomy i symboliczne nagrody. A  otrzymali je: Aleksandra Pabian i Natalia Lechun (kl.IA) za płaskorzeźbę w pniu drzewa oraz Daniel Byczek i Dawid Kumorek  (kl.I IL) za rękodzieło z popcornu.

Gratulujemy naszym reprezentantom sukcesu w tym jakże spektakularnym konkursie, życząc powodzenia w nauce, życiu osobistym  i oczywiście rozwoju artystycznego.

            Ich uczestnictwo i wyróżnienie w owej Międzynarodowej Wystawie Szopek to swoista promocja  Zespołu Szkół Mechanicznych. Lecz nie tylko! To aktywny udział  w popularyzowaniu  i  kultywowaniu  pięknej polskiej tradycji  bożonarodzeniowej z jej bogatą obyczajowością i zwyczajem.

                                                                                                                             Maria Farasiewicz