KONCERT U FRANCISZKANÓW

               W niedzielę, 8. Stycznia br. o godz. 1800  w wypełnionym po brzegi kościele o.o. Franciszkanów w Głubczycach  odbył się koncert kolęd i pastorałek zatytułowany „Z pokłonem Trzech Króli” w reżyserii Marii Farasiewicz, a w wykonaniu Grupy Estradowej MOK jak i teatru TRADYCJA ZSM. Akompaniowali: Marian Bażyński  - instrumenty klawiszowe oraz Wiesław Wierzba – gitara klasyczna.
               Zespół przybył tu po raz kolejny na zaproszenie Ojca Gwardiana  – Aureliusza Kułakiewicza, by w scenerii franciszkańskiej szopki złożyć Bożej Dziecinie swoje dary, czyli barwny program poetycko-muzyczny. W ponadgodzinnym jakże bogatym treściwo koncercie wybrzmiały utwory śpiewane i wierszowane, w tym także autorstwa Marii Farasiewicz, napisane na tę okoliczność. Dominowały współczesne, polskie pastorałki, lecz nie mogło zabraknąć także tradycyjnych kolęd. Widowiskowy charakter występu, żywy akompaniament, ciekawe aranże muzyczne, bożonarodzeniowa  scenografia i rekwizyty wytworzyły specyficzny klimat w świątyni. A na twarzach odbiorców malowały się radość i wzruszenie. Wśród nich byli także włodarze naszego miasta.
               Wysoki poziom przedsięwzięcia został nagrodzony gromkimi brawami i owacjami na stojąco. Zatem musiał być bis!
              Ojciec Gwardian ciepłymi słowy podziękował wykonawcom za znakomity występ i już zaprosił na następny.
               W koncercie wystąpili: Aneta Brewus, Natalia Chaszczewska, Maria Farasiewicz, Beata Krzaczkowska, Ewa Szmit, Witold Dereń, Tomasz Wierzba-baryton, Wiesław Wierzba i Mietek Zając.
Oprawa akustyczno-techniczna -  Dawid Szulborski.

                                                                                                                        Redakcja ZSM