OZDOBY, STROIKI I SYMBOLE

                W piątek,  16 grudnia 2016r.  w auli Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach odbyło się podsumowanie i sfinalizowanie Szkolnego Konkursu  Świątecznych Ozdób, Stroików i Symboli . A wzięli w nim udział uczniowie klas pierwszych w ramach przedmiotu wiedza o kulturze.

                Konkurs ten został zorganizowany przez Marię Farasiewicz oraz Violettę Maciej we współpracy z  Lucyną Łatą przy wsparciu p. wicedyrektor - Ilony Klepackiej.

                Niemal od początku grudnia świetlica MECHANIKA zapełniała się barwnymi rękodziełami  związanymi  z tradycją Bożonarodzeniową. Wśród nich znalazły się szopki, choinki, stroiki, lampiony i inne ciekawe ozdoby. Zostały one własnoręcznie wykonane przez młodzież,  bądź zakupione na kiermaszu  świątecznym  Środowiskowego Domu Samopomocy z Nowych Gołuszowic. A ten miał miejsce w Miejskim Ośrodku Kultury.

                Tymczasem jury (Ilona Klepacka -  przewodnicząca , Lucyna Łata i Ewa Wyrwalec)  najwyżej oceniło oczywiście prace samodzielnie zrobione. Oto wyniki konkursu, o którym tu mowa:

*I miejsce – Aleksandra Pabian z Natalią Lechun (1A)

*II miejsce – Patryk Andruszczyszyn wespół z Magdaleną Sadło (1M); Wiktoria Ziomko (1A) ; Szymon Popów (1CD) ; Natalia Lipińska (1A)

*III miejsce – Mariusz Lichwa i Wiktor Natan (1IL) ; Magdalena Dostatnia z Natalią Gułaj (1M); Magdalena Opic (1A) ; Magdalena Markiewicz (1A)

*wyróżnienie – Magdalena Papuga z Urszulą Widlarz (1A) ; Daniel Byczek z Dawidem Kumorkiem (1IL) oraz Justyna Bażowska (1A) .

Były ciepłe słowa, podziękowania i gorące brawa żywiołowo reagującej widowni. Szkolnej uroczystości towarzyszyły lokalne media - TV Pogranicze w osobie Mariana Pospiszela, jak i Mateusz Kitka prowadzący portal twojeglubczyce.pl. Ich obecność wzbudziła wielki aplauz licznie zgromadzonej publiczności.

Warto też powiedzieć, że szopka ,,laureatka” pierwszego miejsca ,,udała się” wrazz dwiema innymi do Szkoły Podstawowej w Uciechowicach, gdzie od dziesięciu lat organizowana jest Międzynarodowa Wystawa Szopek Bożonarodzeniowych. Oryginalna płaskorzeźba z pnia drzewa znalazła się w gronie ok.500. szopek, które przyjechały tu z różnych zakątków świata, także z Afryki!

Wróćmy do naszego Konkursu. Rękodzieła oceniane na gruncie szkolnym to prace pełne kreatywności twórczej i pomysłowości. Świadczą o talencie i kunszcie artystycznym wykonawców .

Gratulujemy zwycięzcom! Z kolei całej społeczności ZSM oraz sympatykom naszej placówki życzymy zdrowych, błogosławionych, rodzinnych Świąt, wszelkich łask z rączek Bożej Dzieciny i pomyślności w Nowym Roku!

Obszerna fotorelacja Mateusza Kitki na WWW.twojeglubczyce.pl

                                                                                                      Redakcja ZSM