III MAKROREGIONALNY TURNIEJ HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Dnia 16 grudnia  bieżącego roku , pod patronatem Starosty Raciborskiego  został zorganizowany III Makroregionalny Turniej halowej piłki nożnej chłopców szkół  ponadgimnazjalnych. Na Arenie Rafako rywalizowało ze sobą 12 drużyn z Raciborza ,Głubczyc ,Kietrza, Rybnika i Kuźni Raciborskiej. Nasza drużyna rozegrała bardzo dobre zawody i dotarła aż do finału. Niestety nie udało nam się wygrać turnieju tak jak miało to miejsce 2 lata temu .W rzutach karnych ulegliśmy drużynie  ,,Budowlanki’’ z Raciborza. Rozgrywki  stały na wysokim poziomie ,a liczba drużyn świadczy o coraz większej popularności tego turnieju .Słowa uznania należą się dla pana Tomasza Bielińskiego ,który był organizatorem i  czuwał nad  sprawnym przebiegiem zawodów.

Wyniki spotkań ZSM :

Faza grupowa:

ZSM GŁUBCZYCE – ZST RYBNIK :1-0.( P. Zawadzki ).

ZSM GŁUBCZYCE - CKZiU1 RACIBÓRZ :1-1.(P. Zawadzki ).

ZST RYBNIK - CKZiU1RACIBÓRZ  :0-1.

O pierwszym miejscu w tej grupie zadecydował rzut monetą!!!!!!!Szczęście dopisało uczniom z Raciborza, którzy wygrali losowanie.

Ćwierćfinał:

ZSM GŁUBCZYCE –II LO RACIBÓRZ: (0-0) rzuty karne 2-1 .(P. Zawadzki , G.Cytera)

Półfinał:

ZSM GŁUBCZYCE –MOW RUDY :1-0 (K. Łukaszczyk ).

FINAŁ:

ZSM GŁUBCZYCE-CKZiU1 RACIBÓRZ :1-1 (K. Łukaszczyk) rzuty karne  1-2 .(G.Cytera).

Szczegółowe wydarzenia i galerię zdjęć z tego turnieju można obejrzeć na portalu nasz racibórz.pl .(16.12.2016 sport)

ZSM Głubczyce reprezentowali: Robert Poźniak, Przemysław Zawadzki, Grzegorz Cytera, Kamil Miśków, Rafał Adamski, Krzysztof Łukaszczyk, Szymon Malinowski, Łukasz Gaczkowski, Fabian Kądzioła, Dawid Toporowski.

Najlepszym bramkarzem turnieju został nasz zawodnik  ROBERT POŻNIAK .

TRENER I OPIEKUN: Marek Malewicz

pozniak.jpeg