Finał Wojewódzki Konkursu Wiedzy o Sporcie

Dnia 30 listopada 2016 roku w auli Wyższego Międzydiecezjalnego Seminarium Duchownego w Opolu miał miejsce finał wojewódzki Konkursu Wiedzy o Sporcie, który został zorganizowany przez Wydział Teologiczny oraz Wydział Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Uniwersytetu Opolskiego.

Wzięły w nim udział następujące osoby z naszej szkoły: Aleksandra Pabian (kl. 1 A), Paulina Głogiewicz (kl. 2 A), Patrycja Cisaruk (kl. 2 A), Aleksandra Wolańska (kl. 2 A) oraz Łukasz Zalecki (kl. 3 DI). Oprócz nich do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się kilkuset innych uczniów z różnych województw.

Pytania na tym etapie dotyczyły nauczania papieża Franciszka o sporcie oraz osiągnięć naszych para olimpijczyków z ostatnich Igrzysk w Rio de Janerio.

Po zakończeniu testu uczniowie stwierdzili, że poszło im dość dobrze, ale na ostateczne wyniki trzeba będzie jeszcze poczekać. Mamy jednak nadzieję, że dane nam będzie udać się z naszymi uczniami na etap ogólnopolski do Warszawy. A co do wrażeń? Po prostu niezapomniane.

                                                                    Ks. Grzegorz Podburaczyński