Stypendium Presesa Rady Ministrów

Uczennica Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach, Monika Smosna z klasy 4A Technikum Ekonomicznego, otrzymała stypendium Prezesa Rady Ministrów za wybitne osiągnięcia edukacyjne w roku szkolnym 2015/2016.
Wojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 24 listopada 2016 o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu. W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele władz wojewódzkich i samorządowych. 

Stypendium Prezesa Rady Ministrów otrzymuje uczeń liceum ogólnokształcącego lub technikum, który otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen. Może to być też szkolny geniusz, wykazujący szczególne uzdolnienia w jakiejś dziedzinie, z resztą radzący sobie co najmniej dobrze. Takich uczniów w minionym roku szkolnym w całej Opolszczyźnie było 92.

Stypendyści otrzymali z rąk Opolskiego Kuratora Oświaty dyplomy. Wszystkim wyróżnionym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

                                                                                                               Dorota Wróbel