Uczniowie ZSM

W dniu 13.06.2016r. uczniowie klas technikum 1iu, 2di, 3ci, 1a, 2a, 1cd, 3bd oraz liceum mundurowego 1m  wraz z opiekunami P. Agnieszką Korczyńską, P. Grażyną Zaworską, P. Aldoną Janiczek i P. Beatą Lehun uczestniczyli w Dniach Otwartych Uniwersytetu Opolskiego na Wydziałach Informatyki, Fizyki i Chemii. Dni Otwarte organizowane były w ramach XIV Opolskiego Festiwalu Nauki.  Uczniowie brali udział w wykładach i pokazach z informatyki, fizyki i chemii.

Grupa uczniów technikum informatycznego (kl. 1iu, kl.2di, kl.3ci) uczestniczyła w dwóch wykładach, pierwszy pt. „Telefonia IP – wykonywanie połączeń telefonicznych za pomocą sieci komputerowej” , drugi pt. „ Do czego może się przydać fizyka w grach komputerowych?”.  Klasa 3bd
 i 1cd uczestniczyła w wykładzie pt. „ Wodór paliwem przyszłości?” oraz „Obserwacje Słońca”, podczas którego mogli zwiedzić obserwatorium, znajdujące się na akademiku „Niechcic”.
Klasa 1a i 2a uczestniczyła w pokazach pt. „ Kolorowy świat cukrów” oraz „Świat widziany okiem mikroskopu elektronowego”. Podczas drugiego pokazu uczennice mogły m.in. zapoznać się ze składem ilościowym i jakościowym swoich włosów.

Po wykładach, zadowoleni uczniowie udali się na posiłek, w ramach czasu wolnego,
 a następnie w drogę powrotną do Głubczyc.

                                                                                                  Agnieszka Korczyńska