DZIEŃ OTWARTY W ZSM

         Oj działo się, działo tego dnia! A było to 19 maja br. Oto w mury głubczyckiego MECHANIKA przybyli gimnazjaliści z różnych szkół powiatu głubczyckiego, by zgłębić bogatą ofertę edukacyjną ZSM i „doświadczyć” barwnego życia tej placówki. Zatem przyjechali goście z Kietrza, Branic, Pietrowic, Lisięcic, Bogdanowic i oczywiście ekipa z Publicznego Gimnazjum
w Głubczycach wraz z dyrekcją i opiekunami.
            Od rana ruch. W świetlicy szkolnej blok informacyjno-artystyczny. Prelekcja p. wicedyrektor- Ilony Klepackiej, film reklamowy, występ kabaretowo-muzyczny teatru TRADYCJA ZSM oraz pogadanka z uczniami. Następnie zwiedzanie szkoły, Szkolnego Muzeum Regionalnego i… niespodzianka na boisku. Tam musztra klas mundurowych, turniej motoryzacyjny, zawody strzeleckie, pokazy strażaków PSP i wiele atrakcji. Lecz to nie wszystko, bo oto gorąca grochówka, kiełbasa z grilla, chleb ze swojskim smalcem i kiszonym ogórkiem już czekają na przybyłych. Dla wszystkich wystarczy! Tuż obok internatu swoista kawiarnia, a w niej domowe ciasto, którego kuszący zapach unosi się w powietrzu. Są też ciepłe i zimne napoje.
Jest w czym wybierać! Nauczyciele i uczniowie zachęcają do konsumpcji…
          Tymczasem dyrektor MECHANIKA-Jan Łata ,jako zatroskany gospodarz,
 w towarzystwie radnego sejmiku wojewódzkiego -Zbigniewa Ziółko,
 p. wicestarosty- Anity Juchno, członków  Zarządu Powiatu, kierownika Wydziału Oświaty i Zdrowia-Tomasza Senia oraz Rady Rodziców „wizytuje” kolejne stanowiska.
           Piękna pogoda i majowe słońce dodają owemu „otwartemu dniowi” niepowtarzalnego uroku. Właściwie można by rzec, że przybiera on festynowo-piknikową formę.
A oprowadzający gości- gimnazjalistów nie szczędzą sił, by jak najlepiej zaprezentować Zespół Szkół Mechanicznych. Tu budynek szkoły, tam znów internat i warsztaty tętniące życiem. Jest na co popatrzeć!
         Teraz tylko pozostaje kwestia wyboru szkoły na kolejny etap edukacyjny…

                                                                                                                       Maria Farasiewicz