WIELKA POWTÓRKA Z HISTORII cz II

WIELKA POWTÓRKA Z HISTORII  cz II

Dnia 26 lutego 2016 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych: Barbara Osika, Patrycja Cisaruk i Patryk Urbanik wraz z nauczycielem historii Andrzejem Seniem, wzięli  udział w II części „Wielkiej Powtórki z Historii” organizowanej przez Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest 1050 rocznica Chrztu Polski.

Na początku wysłuchaliśmy wykładu „Przestrogi dla Polski. Państwo i obywatel w nauczaniu polskich duchownych od Piotra Skargi po bł. Jerzego Popiełuszkę” wygłoszonego przez dr Antoniego Maziarza, następnie uczestniczyliśmy w warsztatach: ”Ilustrowana historia Kościoła” dr Adriana Dawid oraz „Św. Jan Paweł II i polska droga do wolności w przykładowych zadaniach maturalnych z historii” dr Marek Białokur.

Wykłady były prowadzone w bardzo ciekawej i dynamicznej formie, dowiedzieliśmy wielu interesujących wiadomości z zakresu historii Kościoła w Polsce oraz jego wpływu na sytuację polityczną w naszym kraju. Zapoznaliśmy się także z przykładowymi zadaniami maturalnymi tych zagadnień. Wykłady te były świetną okazją do  poszerzeniem wiedzy z historii oraz doskonałym przygotowaniem do egzaminu maturalnego.

                                                                                                              DSC_0041.jpeg 

                                                                                                                                      Barbara Osika