TRADYCYJNIE U FRANCISZKANÓW

6. stycznia br. o godz. 1800w wypełnionym po brzegi kościele o.o. Franciszkanów w Głubczycach  odbył się koncert kolędowo –pastorałkowy  
pt. „ Jakaż to gwiazda błyszczy na Wschodzie” w wykonaniu Grupy Estradowej
 i teatru TRADYCJA ZSM pod kierownictwem Marii Farasiewicz.
Zespół przybył tu po raz kolejny na zaproszenie Ojca Gwardiana – Aureliusza Kułakiewicza ,by w scenerii franciszkańskiej szopki ofiarować Bożej Dziecinie swój program poetycko-muzyczny , wyśpiewać Jej chwałę, oddać pokłon i cześć.
W godzinnym, jakże bogatym treściowo programie wybrzmiały utwory śpiewane i wierszowane ,  w tym także autorstwa Marii Farasiewicz napisane na tę okoliczność. Dominowały współczesne , polskie pastorałki, lecz nie mogło  zabraknąć tradycyjnych , tematycznych kolęd. Motywem przewodnim występu byli trzej mędrcy ze Wschodu , których tajemnicza kometa przywiodła do Betlejemskiej Stajenki. Do ich postaci nawiązywał niejednokrotnie Mietek Zając – aktor teatru TRADYCJA , który jako narrator i solista wcielił się w postać górala,  doskonale posługując się gwarą podhalańską. Na twarzach wielu widzów można było dostrzec  łzy i wzruszenie.
Dodatkowym walorem koncertu były niewątpliwie ciekawe aranże muzyczne akompaniującego na instrumentach klawiszowych Mariana Bażyńskiego.
Zwieńczenie całości stanowił symboliczny znak pokoju odśpiewany wspólnie  z wiernymi przy jednoczącym uścisku dłoni .
Wdzięczna publiczność owacjami na stojąco i gromkimi brawami , którym nie było końca , nagrodziła wykonawców , a Ojciec Gwardian ciepłymi  słowy serdecznie podziękował za to przedsięwzięcie artystyczne i zaprosił zespół na następny występ.
A w koncercie wystąpili : rodzeństwo -Maria Farasiewicz i Wiesław Wierzba, Beata Krzaczkowska , Natalia Chaszczewska, Witold Dereń oraz wspomniani wcześniej Marian Bażyński i Mietek Zając ; pomoc akustyczno-techniczna – Rafał Zwarycz.