WIELKA POWTÓRKA Z HISTORII

Dnia 11 grudnia 2015 roku uczniowie Zespołu Szkół Mechanicznych: Barbara Osika, Patrycja Cisaruk i Patryk Urbanik wraz z nauczycielem historii Andrzejem Seniem, wzięli  udział w „Wielkiej Powtórce z Historii” organizowanej przez Instytut Historii Uniwersytetu Opolskiego.  Motywem przewodnim tegorocznej edycji jest 1050 rocznica Chrztu Polski.

Na początku wysłuchaliśmy wykładu „Tolerancja religijna Rzeczypospolitej: fakt czy mit?” wygłoszonego przez dr hab. prof. UO Tomasza Ciesielskiego, następnie uczestniczyliśmy w warsztatach: „Czary i zabobon w dawnej Rzeczypospolitej od XVI do XVIII wieku” dr Mariusz Sawicki oraz „Wokół reakcji pogańskiej, czyli o trudnych początkach chrześcijaństwa w Polsce” dr Marcin   Böhm.

Wykłady były prowadzone w bardzo ciekawej i dynamicznej formie, dowiedzieliśmy wielu interesujących wiadomości z okresu piastowskiego, także z czasów poprzedzających chrzest Polski w 966 roku. Dlatego też chętnie weźmiemy udział w drugiej części wykładów, które odbędą się 26 lutego 2016 roku.

                                                                                                                         Barbara Osika

xperia 010.jpeg