ANIMATORZY I TWÓRCY KULTURY

We wtorek, 8 grudnia 2015 r. w Filharmonii Opolskiej miała miejsce uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień  Marszałka Województwa Opolskiego dla animatorów i twórców kultury województwa opolskiego. Wśród uhonorowanych przez Marszałka była pani Maria Farasiewicz – nauczycielka  j. polskiego, założyciel i instruktor teatru TRADYCJA ZSM W Głubczycach, społecznik, organizatorka wielu programów,  imprez okolicznościowych i przedsięwzięć artystycznych na ziemi głubczyckiej, tak sakralnych jak i świeckich.

Pani Maria znalazła się w gronie dwunastu nagrodzonych i wyróżnionych laureatów i otrzymała zaszczytny list gratulacyjny od marszałka o treści:

 

Pragnę złożyć serdeczne podziękowania za Pani działania na rzecz pielęgnowania i pomnażania dorobku kulturowego Śląska Opolskiego.

List gratulacyjny jest wyrazem uznania za umiejętność  dostrzegania i upowszechniania wartości  istotnych dla kulturowego dziedzictwa naszego regionu.

Życzę Pani wielu sukcesów w realizacji dalszych osiągnięć w pracy na niwie kultury, realizacji zamierzeń twórczych oraz wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

                                                                                                              Z wyrazami szacunku

                                                                                                                              Andrzej Buła  ”

 

Nagrody i wyróżnienia Marszałka Województwa Opolskiego wręczane są animatorom kultury za wybitne osiągnięcia artystyczne oraz za upowszechnianie i ochronę kultury Śląska Opolskiego.

To zaszczytne wyróżnienie p. Marii Farasiewicz jest swoistą promocją tak Zespołu Szkół Mechanicznych jak i naszego miasta oraz ziemi głubczyckiej.

Warto też dodać, że uroczystości w Filharmonii Opolskiej towarzyszyły : koncert smyczkowy w wyk. Kwartetu Piastowskiego, poczęstunek oraz warsztaty w zakresie tradycyjnego zdobienia

 i malowania ozdób świątecznych.

Przypomnijmy też, że w roku ubiegłym Marszałek Województwa Opolskiego nadał p. Marii Farasiewicz Odznakę Honorową „ Za Zasługi dla Województwa Opolskiego”.