NAJPIĘKNIEJSZY WIENIEC ADWENTOWY

 

W piątek, 4 grudnia 2015 r. w świetlicy głubczyckiego „Mechanika” nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy wieniec adwentowy
 oraz uroczyste wręczenie dyplomów i upominków laureatom.

Konkurs ten został zorganizowany przez nauczycielkę j. polskiego i wiedzy o kulturze –p. Marię Farasiewicz, Wieńce adwentowe zostały wykonane przez uczniów klas:  I A , I CD oraz I IU technikum w ramach zajęć wiedzy o kulturze.
A ocenione zostały przez jury składające się z nauczycieli ZSM, księży katechetów oraz młodzieży.

Najwięcej punktów otrzymały wieńce zrobione klasycznie, z igliwia, zgodnie z tradycją i normami sakralnymi. Uwagę przykuwały także nietypowe ,awangardowe i oryginalne rękodzieła.

Oto  I miejsce w konkursie „Najpiękniejszy wieniec adwentowy” zdobył Szymon Nieradka (kl. I CD), II miejsce przypadło Aleksandrze Kuca i Aleksandrze Wolańskiej ( kl. I A), a III miejsce powędrowało do Malwiny Kozakiewicz oraz Weroniki Zenfler  ( kl. IA). Były też wyróżnienia dla Pauliny Głogiewicz(kl. I A), Kamila Kopytyńskiego, Dawida Kulika, Krzysztofa Janickiego, jak i Dawida
 Wróbla (kl. I IU).

Przewodnicząca jury – p. Lucyna Łata w towarzystwie Marii Farasiewicz wręczyła nagrodzonym stosowne dyplomy i symboliczne aniołki. Jeszcze tylko krótka sesja zdjęciowa laureatów z wieńcami w wykonaniu  p. Wiesława Gałązki i … tradycji adwentowej stało się zadość.!

                                                                                                                    Lucyna Łata