Klasy mundurowe w WSOWL we Wrocławiu

W dniu 27.11.2015 uczniowie klas mundurowych Zespołu Szkół Mechanicznych w Głubczycach wraz z członkami Związku Strzeleckiego "Strzelec" udali się na wycieczkę tematyczną do Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych we Wrocławiu. Po przyjeździe do uczelni i przekroczeniu murów zostali przejęci przez podchorążych, którzy akurat w tym dniu obchodzili swoje święto „Dzień Podchorążego” na pamiątkę  185 rocznicy wybuchu powstania listopadowego.  Jako pierwsze odbyły się zajęcia na placu apelowym, gdzie uczniowie zostali poddani  żmudnej musztrze, którą podchorążowie uznali za podstawę w poruszaniu się po terenie jednostki.

Kiedy liczący 40 osób pluton zaliczył krok defiladowy został podzielony na dwie drużyny i wraz ze swoimi przewodnikami rozpoczęło się zwiedzanie. Uczniowie zwiedzili multimedialny symulator pola bitewnego o nazwie "ŚNIEŻNIK" gdzie mogli obejrzeć atrapy broni, oraz samą strzelnicę, na której multimedialne sceny pozwalają szkolić się pod kątem zachowań na placu boju. Następnym miejscem było zwiedzanie hangaru z symulatorami najpopularniejszego transportera opancerzonego "ROSOMAK" w których uczniowie mogli poznać prawdziwe warunki przebywania w takim pojeździe i jego "ciasne" wnętrze. Była też okazja zwiedzić wystawę odznaczeń wojskowych oraz poznać wyposażenie osobiste żołnierza w tym prawdziwą broń, z którą uczniowie byli szczegółowo zapoznani.
W punkcie informacyjnym uczniowie uzyskali również informacje na temat kierunków kształcenia oraz wymaganych wiadomości z poszczególnych przedmiotów.
Po pobycie na terenie uczelni udaliśmy się do wrocławskiego ZOO, podziwiając miasto w czasie przejazdu autokarem.
Zwiedzanie wrocławskiego ZOO  rozpoczęliśmy od  nowego afrykarium. Obiekt ciekawy architektonicznie prezentuje florę i faunę Afryki oraz innych rejonów egzotycznych świata.
Oczywiście każdy mógł zobaczyć i inne zwierzęta na wybiegach ogrodu zoologicznego. Wszyscy byli bardzo zadowoleni, więc punkt wycieczki można uznać za bardzo udany.
W godzinach wieczornych w drodze powrotnej do domu oczywiście "zahaczyliśmy" o  Mcdonald i rozśpiewany autobus ruszył w drogę powrotną do Głubczyc.  Opiekunami podczas wyjazdu byli wychowawcy klas: 1M - Leopold Twardochleb, 2M - Marcin Hryckiewicz, 3M - Tomasz Kaliwoda.

Dodatkowe podziękowania należą się dowódcy związku strzeleckiego "Strzelec" mł.insp. Grzegorzowi Tobiasińskiemu, który pomógł w organizacji wyjazdu do Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu

                                                                                                                    Tomasz Kaliwoda

galeria - WSOWL Wrocław