Fakty i mity w temacie uzależnień

16.11.2015 odbyły się zajęcia skierowane do uczniów klas I i II w ramach programu profilaktyki uzależnień Fakty i mity w temacie uzależnień przygotowane przez Powiatową Stację Sanitarno- Epidemiologiczną w Głubczycach we współpracy z Komendą Powiatową Policji.

Pani mgr Joanna Zagwocka i młodszy aspirant Roman Borszowski spotkali się z młodzieżą naszej szkoły aby pogłębić jej wiedzę na temat faktów i mitów działania substancji uzależniających. Prowadzący wyjaśnili co to jest uzależnienie, jak działa mechanizm uzależnienia i do czego doprowadza. Celem spotkania było  dostarczenie jak najszerszej wiedzy na temat działania substancji psychoaktywnych oraz zwrócenie uwagi na zagrożenia  wynikające z ich używania.  O tym  uczniowie mogli się przekonać na własnej skórze zakładając alkogogle lub korzystając z smokolayzera wykonać pomiar zawartości dwutlenku węgla w wydychanym powietrzu. To było pouczające doświadczenie, które daje do myślenia.

Uczestnicy spotkania otrzymali pakiet ulotek i broszur informacyjnych związanych z tematyką uzależnień

Aneta Bykowska