Menu

Dzień Edukacji Narodowej

Dzień Edukacji Narodowej w ZSM

We wtorek 13 października br. o godz. 1200 w sali gimnastycznej głubczyckiego ,, Mechanika” odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w której wzięła udział cała społeczność szkolna. Uroczystość tę zorganizowały klasy maturalne wraz z uczniami kl. IIA i IIIA pod kierownictwem p. Małgorzaty Wanickiej oraz p. Tomasza Kaliwody.
W części oficjalnej akademii głos zabrał dyrektor Jan Łata, który złożył wszystkim pracownikom oświaty najserdeczniejsze życzenia. Następnie kadrze kierowniczej oraz grupie nauczycieli wręczył Nagrody Dyrektora jako wyraz swego uznania za osiągnięcia dydaktyczne i wychowawcze. Docenił ponadto trud i zaangażowanie pracowników administracji i obsługi , honorując ich także Nagrodami Dyrektora. Był to niewątpliwie podniosły moment. Tego dnia nie mogło zabraknąć laudacji, stosownych życzeń i wyrazów wdzięczności ze strony młodzieży, a skierowanych do tych, którzy organizują cały proces dydaktyczno-wychowawczy, pełen trudu, wyrzeczeń, a niekiedy i poświęceń. Symbolem owej wdzięczności był bukiet kwiatów złożony na ręce Dyrekcji  i słodkie upominki dla wszystkich pracowników ZSM.

Po części oficjalnej duża porcja rozrywki! Barwny i bogaty program artystyczny  wprowadził widownię w krainę humoru i uśmiechu. Najpierw tematyczna piosenka w stylu rap, następnie góralska nuta, a potem świetny program rozrywkowy pt. TOP TEACHERS 2015. Oto uczniowie w/w klas wcielili się w rolę nauczycieli i stosując swoiste mimesis (naśladowanie), oddali styl, wygląd, gest, mimikę i osobowość danej postaci . Rewelacyjne show, które rozbawiło żywiołowo reagującą publiczność. Ta nie szczędziła braw. Było na co popatrzeć ! Z kolei finałowy taniec zwany "belgijką" dostarczył wielu wrażeń i niezapomnianych emocji.

Na zakończenie programu dyrektor w ciepłych słowach zwrócił się do uczniów i nauczycieli, dziękując im za przygotowanie tak wspaniałej akademii.

                                                                                                                                             Maria Farasiewicz

GALERIA - Dzień Edukacji Narodowej 2015