klasa mundurowa ZSM na pięcioboju sportowo obronnym

…W prawo zwrot! Naprzód marsz! – tak rozpoczął się sobotni dzień ( 19.09.2015r) dla uczniów klasy 1M o profilu mundurowym .

Po regulaminowej zbiórce na placu obok Lidla która wywołała zaciekawienie porannych mieszkańców wyruszyliśmy do oddalonego o 3 km Lasu Marysieńka.

Około godz. 9.45 w wyśmienitych humorach stawiliśmy się na starcie imprezy pn. PIĘCIOBÓJ SPORTOWO-OBRONNY O PUCHAR DYREKTORA  ZOKiS w Głubczycach.

W tym roku zgłosiło się około 30 drużyn żeńskich, męskich  i mieszanych. Trzyosobowe drużyny miały przed sobą następujące konkurencje: rzut piłką do kosza, rzut granatem do celu, strzał piłką nożną do brameczki, strzelanie do tarczy z wiatrówki krótkiej oraz strzelanie z kbksu kaliber 5,6 mmm do tarczy na odległość 50 m.

Po uroczystym apelu i otwarciu zawodów przez Pana Dyrektora ZOKiS w Głubczycach Stanisława Krzaczkowskiego odbyło się losowanie a następnie drużyny przystąpiły do rozgrywania poszczególnych konkurencji.

Część naszych koleżanek i kolegów brało czynny udział w zabezpieczaniu konkurencji na strzelnicy dbając o ład i porządek a także bezpieczeństwo zawodników.

Wszystkim dopisała pogoda oraz licznie zgromadzeni kibice.  Nasze mamy dopingowały poczynania swoich córek co przyczyniło się do osiągnięcia sukcesu przez drużynę żeńską ZSM Głubczyce.

W klasyfikacji końcowej dziewczyny: Aleksandra Derkacz, Wiktoria Lasyk i Dagmara Szczygieł zajęły pierwsze miejsce zdobywając puchar Dyrektora ZOKiS oraz okolicznościowe dyplomy zaś Ola indywidualnie II miejsce w konkurencji strzelania z kbksu i nagrodę rzeczową.

Dla wszystkich uczestników czekała jeszcze wojskowa grochówka i bardzo gazowana oranżada.

 

Kolejnym punktem dnia była  niespodzianka!

Na polanie w lesie odbyło się klasowe ognisko integracyjne.

Było pieczenie kiełbasek, strzelanie z wiatrówki z lunetą oraz rzut granatem ćwiczebnym F1. Chłopcy mogli wykazać się umiejętnością przygotowania ogniska ( rąbanie drewna ;)) a dziewczyny zajęły się przygotowaniem poczęstunku.

Wspólne biwakowanie pozwoliło na lepsze  poznanie się  i nawiązanie bliższych relacji na początku wspólnej nauki w ZSM Głubczyce.

Wychowawca klasy Leopold Twardochleb podziękował paniom Agacie Lasyk oraz Joannie Szczygieł za pomoc w przygotowaniu imprezy i życzył wszystkim zapału do dalszego działania i efektów w nauce.

 

 

Maja Marynowicz