Kolejny raz ZSM Głubczyce szkołą najlepszych wyników sportowych

Uroczysta Gala Sportu w Baborowie
Dnia 24 września 2015 roku w Baborowie odbyło się podsumowanie sportowego współzawodnictwa szkół powiatu głubczyckiego w roku szkolnym 2014-2015.Zaproszeni goście, sportowcy, nauczyciele i dyrektorzy licznie przybyli na uroczystą galę, gdzie przedstawiono zwycięzców klasyfikacji szkolnej i indywidualnej na poziomie szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.
W klasyfikacji szkół ponadgimnazjalnych piąty raz z rzędu zwyciężyła nasza szkoła czyli ZSM Głubczyce. Na drugie miejsce „wskoczyło” głubczyckie liceum, na trzecim miejscu uplasował się ZS z Kietrza a na czwartym ZSRCKU z Głubczyc. W tym miejscu należy dodać, że w ,,Mechaniku’’  nie ma żadnych klas o profilu sportowym. Młodzież przygotowywana do zawodów  była przez nauczycieli wychowania fizycznego na zajęciach pozalekcyjnych. Tym większe słowa uznania za osiągnięte wyniki.
W klasyfikacji na najlepszego sportowca Powiatu Głubczyckiego drugie miejsce zajęła nasza uczennica Monika Szczerbaty, która świetnie sobie radzi, praktycznie w każdej dyscyplinie sportowej- piłkarki zdobyły drugie miejsce w półfinale „Wojewódzkiego Turnieju Piłki Nożnej” na „orliku”. Monika była również „filarem” drużyny koszykówki, gdzie dziewczyny wygrały turniej powiatowy. Uczennica ta wygrała  „Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego” w grze drużynowej i deblowej. Za osiągnięte wyniki składamy serdeczne gratulacje.
W nadchodzącym roku szkolnym życzymy naszym sportowcom samych sukcesów a nauczycielom zapału do pracy.

Marcin Hryckiewicz