II Opolski Regionalny Przystanek PaT

W niedzielę 17 maja 2015r.wcześnie rano, uczniowie naszej szkoły (z klas: 1m, 1a oraz Teatr Tradycja) wraz z Paniami Marią Farasiewicz i Ewą Wyrwalec udali się do Kędzierzyna-Koźla, by wziąć udział w Opolskim "Przystanku PaT" – Profilaktyka a Ty. Ta wielka wojewódzka impreza miała miejsce w II Liceum Ogólnokształcącym w Kędzierzynie-Koźlu. A autorem programu był Grzegorz Jach – inspektor Policji (Pełnomocnik Komendanta Głównego Policji ds. promocji bezpieczeństwa publicznego), prowadzący całe przedsięwzięcie. Myślą przewodnią akcji jest moda na życie bez uzależnień oraz bezpieczeństwo młodych ludzi.

Kilkusetosobowa grupa młodzieży z województwa Opolskiego, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami i predyspozycjami, wzięła udział w 24 bezpłatnych warsztatach tematycznych, prowadzonych przez zawodowych instruktorów i mistrzów danej dziedziny. A były to: samoobrona, karate, samba, latino, hip-hop, capoeira, zumba, hip-hop’owa mowa, yoga, dziennikarstwo, fotografia, kabaret, film, zajęcia baristyczne, wokalne, aktorskie, pielęgnacja dłoni i paznokci, wyrób biżuterii i inne.

Po interesujących zajęciach grup, pod eskortą policji wszyscy wybrali się głównymi ulicami miasta na PaTosferę, gdzie na Placu Wolności można było obejrzeć pokaz musztry paradnej orkiestry KWP z Wrocławia.

Następnie powrót do bazy, smaczny obiad oraz Grupowa Gra Profilaktyczna CUDER, a po niej przejazd na Finał akcji do Hali widowiskowo-sportowej „Azoty”.

Wszystkie grupy warsztatowe kolejno występowały na wielkiej scenie, oglądane przez władze wojewódzkie , kuratoryjne i licznych gości. Trwający 2 godziny koncert finałowy gali był wielkim przeżyciem tak dla uczestników PaT’u jak i publiczności. Wywołał wiele wrażeń i emocji. Całość zakończono wspólnym tańcem zwanym „Belgijką”.
Powrót do domu nastąpił ok. godziny 21:00. Uczestnicy PaT’u byli zmęczeni, ale zadowoleni i szczęśliwi.

Udział w PaTosferze to nie tylko świetna zabawa i przygoda, ale także nauka motywująca do rozwoju własnych pasji i zainteresowań.

Barbara Osika
                                                                                                                Kl. 1M