Dnia 9 kwietnia br. w Zespole Szkół Mechanicznych odbyło się rozdanie dokumentów potwierdzających zdobycie uprawnień zawodowych dla techników mechaników i techników elektryków.

Zdobycie w/w uprawnień to efekt udziału naszej szkoły w  Projekcie UE realizowanym dla wszystkich szkół prowadzących kształcenie zawodowe w woj. opolskim - nr. POKL.09.02.00-16-001/13   „Opolskie szkolnictwo zawodowe bliżej rynku pracy” przez Regionalne Centrum Rozwoju Edukacji z Opola. Jednym z założeń tego projektu jest  organizacja kursów podnoszących kwalifikacje zawodowe dla 500 uczniów z opolskich szkół. Nasi koledzy zdobyli Książkę spawacza wraz z certyfikatem upoważniającym jej właściciela do pracy w charakterze spawacza w zakresie uzyskanych uprawnień  - 6 osób z klasy 2bd i 4b także w krajach UE oraz podstawowe uprawnienia elektryczne SEP w kategorii E do 1kV uprawniające do zajmowania się eksploatacją urządzeń, instalacji i sieci na stanowisku eksploatacji - 8 osób z klasy 4c.

Dzięki unijnemu dofinansowaniu w naszej szkole w ubiegłym roku pojawiły się pracownie fizyczno-chemiczna, elektryczna i samochodowa oraz spawalnicza, a uczniowie mieli możliwość wykorzystać ich zasoby.

Uroczystego wręczenia dokonał Starosta Głubczycki Pan  Józef Kozina oraz Dyrektor ZSM Głubczyce Pan Jan Łata.

Uzyskanie uprawnień jest dodatkowym atutem dla młodzieży, gdyż wchodząc na rynek pracy są mile widziani przez przyszłych pracodawców.

Naszym kolegom gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do udziału w kursach umożliwiających zdobywanie dodatkowych uprawnień zawodowych.

Damian Kopczyński