Pielgrzymka maturzystów 2015

Pielgrzymka maturzystów

 

W środę 8 kwietnia br grupa 36 naszych maturzystów z klas 4ab, 4c, 3m1 i 3m2 oraz opiekunowie ks. Grzegorz Bławicki, Pani pedagog Ewa Wyrwalec oraz wychowawca klacy 4c Pan Leopold Twardochleb udali się na pielgrzymkę autokarową do Czestochowy. Główny cel to modlitwa przed egzaminem dojrzałości.
 

„Wielu maturzystów z różnych stron Polski pielgrzymuje do Matki Bożej na Jasną Górę, a my włączały się w ten wielki strumień pielgrzymów. Jest nas 1400 pielgrzymów z 24 szkół Opolszczyzny.

 – Naszą intencją jest modlitwa o zdanie matury, ale też o błogosławiony wybór drogi życiowej. Chcemy powierzyć życie tych młodych ludzi Panu Jezusowi, naszemu Zbawicielowi”  – mówił ks. Jarosław Staniszewski, diecezjalny duszpasterz młodzieży, który przewodniczył spotkaniu.

O godz. 11.00 rozpoczęła się Droga Światła na jasnogórskich wałach. Młodzież niosła paschał i krzyż z czerwoną stułą. Poszczególne rozważania prowadzili uczniowie kolejnych szkół uczestniczących w pielgrzymce. Nas reprezentowali Iwona Halikowska i Mateusz Korus.

O godz. 13.00 w kaplicy Cudownego Obrazu bp Rudolf Pierskała  przewodniczył Mszy św. w intencji opolskich maturzystów.

obraz.jpeg

„Młodzież potrzebuje szczególnie teraz tej opieki i tej ufności i zawierzenia Matce Bożej, nie tylko przed maturą, ale przygotowując się do Światowych Dni Młodzieży potrzebuje wspólnego spotkania” – zauważył bp Rudolf Pierskała, biskup pomocniczy diec. opolskiej – „Młodzież potrzebuje umocnienia w nadziei, bo nieraz nie wiedzą, co wybrać, jak wybrać, rozeznać dobro od zła, bardzo potrzebują takiego jasnego wskazania, i tu jest zawsze to jasne wskazanie życia, wiary przede wszystkim w Boga, ale też i jasne wskazanie życia według Ewangelii i Bożych ...”

Uduchowieni modlitwą wracaliśmy do Głubczyc oczywiście wstępując po drodze na zwyczajowego „hod-doga”, a koledzy „elektrycy” podziwiali przy okazji nowoczesną stację trafo.

 

                                                                                                                                                             Adam Florek

 

Linki do zdjęć:

http://opole.gosc.pl/doc/2423824.Opolski-dzien-na-Jasnej-Gorze

http://www.jasnagora.com/wydarzenie-9260/zdjecia