dzień kobiet w ZSM Głubczyce

BYĆ KOBIETĄ

Takie właśnie hasło przyświecało programowi artystycznemu zorganizowanemu w Zespole Szkół Mechanicznych w Głubczycach z okazji Dnia Kobiet. Miał on miejsce 9 marca br. w szkolnej świetlicy. Przygotowany został przez klasy Id oraz IIci pod kier. Marii Farasiewicz. Dedykowany był wszystkim paniom głubczyckiego Mechanika – tak starszym, jak i młodszym.

W I części programu prowadzonego przez przewodniczącego samorządu szkolnego
 – Mateusza Kościelnego, głos zabrał przybyły na tę uroczystość przewodniczący Rady Rodziców – Andrzej Domerecki, który złożył ciepłe życzenia płci pięknej, a na ręce Pani Wicedyrektor – Ilony Klepackiej – symboliczny bukiet kwiatów. Następnie grupa dziewcząt z klasy I technikum ekonomicznego zaśpiewała widowiskową piosenkę z repertuaru Alicji Majewskiej „Być Kobietą” (stąd hasło!). Nie mogło zabraknąć również okolicznościowej poezji i wierszowanych życzeń w wykonaniu panów.

Część II obchodów Dnia Kobiet przybrała charakter teatralny , bowiem w ZSM pojawił się gość wyjątkowy – reżyser Waldemar Launkauf, zaproszony na tę okoliczność, aby wystawić jednoaktową komedię Pierra Griperriego  „Idiotka na niby” w swej reżyserii. Spektakl ten podbił serca licznie zgromadzonej widowni, a jego dydaktyczno – wychowawczy charakter został właściwie odczytany. Były gromkie brawa, kwiaty i podziękowania.
W komedii tej swoje umiejętności aktorskie zaprezentowały uczennice naszej szkoły: Natalia Chaszczewska oraz Angelika Paterek, od kilku lat związane z grupą teatralną pana Lankaufa, lecz także działające w teatrze Tradycja ZSM.
 Program artystyczny z okazji Dnia Kobiet mogła obejrzeć niemal cała społeczność ZSM, gdyż zaprezentowano go dwukrotnie. To był naprawdę udany dzień!

                  

                                 Grażyna Zaworska