U FRANCISZKANÓW NA TRZECH KRÓLI

U FRANCISZKANÓW NA TRZECH KRÓLI

 

            We wtorek 6 stycznia br. w święto Objawienia Pańskiego zwane także świętem Trzech Króli w kościele O.O. Franciszkanów w Głubczycach o g. 1600 odbył się koncert kolędowo-pastorałkowy pt. ŚWIĄTECZNY CZAS w wykonaniu grupy artystycznej pod kierownictwem Marii Farasiewicz. Zespół przybył tu na zaproszenie Ojca gwardiana – Aureliusza Kułakiewicza. Trwający godzinę program Bożonarodzeniowy miał charakter poetycko-muzyczny. Wybrzmiały w nim teksty wierszowane i śpiewane autorstwa Marii Farasiewicz, jak i współczesne polskie pastorałki. Nie mogło także zabraknąć tradycyjnych kolęd. Myślą przewodnią występu było nawiązanie do postaci trzech mędrców ze Wschodu. W bogatych treściowo utworach wykonawcy złożyli pokłon Bożej Dziecinie, wyśpiewali Jej chwałę i cześć.

            Barwną postacią koncertu był niewątpliwie Mietek Zając – aktor teatru TRADYCJA, który jako narrator, a także solista wcielił się w postać górala, a używając gwary podhalańskiej przywołał bogatą tradycję Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. Były życzenia i powinszowania. 

Zwieńczenie koncertu stanowił symboliczny „Znak pokoju” odśpiewany z licznie zgromadzonymi wiernymi.

            A w programie wystąpili: Maria Farasiewicz z braćmi – Mirosławem i Wiesławem Wierzba, Iwona Halikowska, Beata Krzaczkowska, Ewa Szmit oraz Mieczysław Zając.

Obsługa dźwięku – Kacper Dąbrowa; pomoc akustyczno-techniczna – Rafał Zwarycz.

                                                                                             

 

                                                               Maria Farasiewicz