Samorząd Uczniowski ZSM pomaga Bohaterom
 

   Tegoroczna edycja akcji Rodacy Bohaterom była zupełnie inna, niż poprzednie. Głównym powodem zmian była przede wszystkim epidemia COVID-19. 

Niestety jest wiele niewiadomych, czynników, które na bieżąco wpływają na kształt naszej codzienności.  Dlatego tak ważne jest, by zachęcać i mobilizować do działania szczególnie ludzi młodych. Ważne, by mimo tych trudnych warunków, nie rezygnować z wspierania Kombatantów i naszych Rodaków, zarówno na Kresach, jak i w Polsce. 

Warto pamiętać, że w tym wyjątkowym, przedświątecznym czasie, szczególnie ważna jest pamięć o Tych, którzy dali nam wolność, a ten trudny czas odcina nas od siebie. Poprzez nasze dary serca i bezinteresowne zaangażowanie - włączamy się w przekaz pamięci.  

Wychodząc naprzeciw tym wymaganiom - już po raz kolejny Samorząd Uczniowski ZSM w Głubczycach wsparł ogólnopolską akcję świąteczną Rodacy Bohaterom, organizowaną przez Stowarzyszenie Odra-Niemen przy wsparciu Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej. Akcja polegała na przygotowaniu paczki z żywnością dla naszych rodaków mieszkających na Kresach Wschodnich, która trafi do nich w okolicach świąt Bożego Narodzenia. 

Bardzo dziękujemy wszystkim darczyńcom, którzy pozytywnie odpowiedzieli na nasz apel. 

Dziękujemy za podjęcie tej szlachetnej inicjatywy!
 

Opiekun Samorządu Uczniowskiego ZSM