Święto Odzyskania Niepodległości

Jak co roku w dniach 10 i 11 listopada odbywały się powiatowe uroczystości związane z odzyskaniem niepodległości rzez Polskę.

W uroczystościach tych brali udział kombatanci, przedstawiciele władz samorządowych, harcerze, uczniowie szkół powiatu głubczyckiego, mieszkańcy oraz reprezentacje szkół wśród których nie zabrakło uczniów ZSM Głubczyce.

20141111_122723.jpeg

W dniu 10 listopada odbywały się uroczystości pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego które połączone były ze Zlotem Hufca Związku Harcerskiego w Głubczycach. Wzięły w nim udział władze samorządowe, żołnierze z 10 Opolskiej Brygady Logistycznej oraz wszyscy zaproszeni i mieszkańcy.

20141111_122656.jpeg

W dniu 11 listopada uroczystości rozpoczęły się Mszą Świętą za Ojczyznę w Kościele Parafialnym Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, po której odbyła się ceremonia złożenia kwiatów pod Pomnikiem Czynu Zbrojnego.

Dwudniowe uroczystości zaakcentowały wagę i doniosłość tego najważniejszego dla Polaków święta, pozwoliły na oddanie czci poległym i stworzyły żywą lekcję historii i patriotyzmu.